top of page

Przydatne informacje

Poniżej znajdziecie Państwo kilka podstawowych informacji, które będą pomocne w pierwszym etapie organizacji pogrzebu. 
 

 

Natychmiastowa Pomoc

 

601 74 84 41

 

 

Jeżeli zgon nastapił w szpitalu:
 

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu lub innej placówce medycznej, otrzymacie Państwo telefon z informacją o zgonie. Oddział szpitalny lub placówka medyczna wystawi Kartę Zgonu, którą wyda osobie uprawnionej (rodzina, osoba wskazana przez pacjenta). Nie ma potrzeby abyście udawali się Państwo do szpitalnego prosektorium. Od tej chwili wszelkie dalsze formalności i zadania związane z organizacją pochówku przejmuje na siebie zakład pogrzebowy.

Jeżeli zgon nastapił w domu:

 

1. Jeśli zgon nastąpił w domu należy wezwać lekarza, który stwierdzi zgon (lekarz pogotowia ratunkowego, lekarz rodzinny lub lekarz pomocy doraźnej). Lekarz wystawi kartę informacyjną. 
2.  Po wizycie lekarza należy zadzwonić pod jeden z naszych telefonów całodobowych: 75 75 225 82 lub 601 74 84 41 w celu ustalenia szczegółów dotyczących przewiezienia osoby zmarłej do chłodni. 
3.  Jeśli lekarz wystawi tylko kartę informacyjną to należy udać się do lekarza leczącego w celu wystawienia Karty Zgonu. 

 

Jesteśmy by Państwu
pomóc:

 

601 74 84 41
CAŁODOBOWO
Ile kosztuje pogrzeb?
 

Koszt każdego pogrzebu wyliczany jest indywidualnie. To Państwo decydujecie o tym, jak ma wyglądać pochówek osoby bliskiej oraz w jakiej oprawie ma się on odbyć. Środki pieniężne na zorganizowanie pogrzebu można uzyskać z tzw. zasiłku pogrzebowego, wypłacanego z ZUS, KRUS lub innego Zakładu Emerytalno-Rentowego. Kwota zasiłku w pełni wystarcza, by zorganizować standardową i kompleksową uroczystość pogrzebową.

   

 

Dokumenty potrzebne do załatwienia aktu zgonu:
  • karta zgonu wystawiona przez lekarza

  • dowód osobisty osoby zmarłej

  • paszport osoby zmarłej o ile taki posiada

    

 
 
Dokumenty potrzebne do załatwienia zasiłku pogrzebowego ZUS i KRUS:
  • akt zgonu,

  • legitymacja ubezpieczonego (wydana przez ZUS/KRUS),

  • faktura za trumnę (wystawiana przez zakład pogrzebowy),

  • NIP osoby zmarłej i członka rodziny, na którego będą wystawiane rachunki,

bottom of page